З березня 2020 року, міністерство очолює наймолодший в історії голова зовнішньополітичного відомства. Колишній віцепрем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, постійний представник України при Раді Європи, посол з особливих доручень МЗС України – Дмитро Іванович Кулеба.
Ще працюючи на посаді віцепрем’єра, Дмитро Кулеба активізував роботу з отримання Україною статусу партнера розширених можливостей НАТО, і продовжив цю роботу вже як міністр закордонних справ.
Співзасновник Люблінського трикутника, який передбачає політичну, економічну, соціальну взаємодію між Республікою Польща, Республікою Литва та Україною.
Реформував діяльність Міністерства закордонних справ України у сфері економічної дипломатії. Дмитро Кулеба відомий своєю принциповою позицією щодо російської збройної агресії проти України, засудженням та протидією агресивній політиці Росії щодо України та інших країн світу.
Крім того, Кулеба переконаний, що зміцнення взаємодії України з іншими країнами Центральної Європи здатне диверсифікувати джерела постачання енергоресурсів та зберегти енергетичну безпеку Європи.
Міністр вважає, що в Україні потрібно знайти збалансоване розв’язання питання щодо можливості запровадження подвійного громадянства. Він наголошує, що за час незалежності мільйони українців виїхали за кордон, стали громадянами інших держав, але досі допомагають Україні та бажають також залишатися її громадянами.
Кулеба переконаний, що прагматична, стабільна, багатовимірна дипломатія України — це напрямок нашої стратегії із зміцнення позицій нашої країни у світі.